VINGA Louis GRS återvunnet PET morgonrock S-M

Alternativ

VINGA Louis GRS återvunnet PET morgonrock S-M

Mysig och mjuk morgonrock i luxury plush med stor huva och dekorativ piping. Två fickor framtill och skärp i midjan. Morgonrocken är tillverkad av 68 % verifierat återvunna material. Vi gillar inte att transportera luft har vi valt att vakuumpacka denna morgonrock för att minska klimatavtrycket. Tillverkad av GRS (Global Recycled Standard). GRS-certifiering säkerställer att hela leveranskedjan av de återvunna materialen är certifierade. Totalt återvunnet innehåll är baserat på den totala produktvikten. Storlek S/M. OEKO-TEX® STANDARD 100. 19.HCN.76049. Hohenstein HTTI.

7.51 KG

7.51 KG


Priser
Minsta antal: 10 st
Antal 10 25 50 100 250 500
Pris/st 527,00 513,00 499,00 485,00 475,00 466,00

   Alltid personlig service
   Du kan beställa via e-post eller telefon
   Frakt tillkommer!

Antal


Produktfärg

Grön

Märkning

Brodyr (max 40 cm2)

Screentryck

Transfertryck (max 300 cm²)

HD Tryck


Totalt pris kr
Visa uträkning

Prisspecifikation

Fråga oss


Om: VINGA Louis GRS återvunnet PET morgonrock S-M
st




Vinga

Vinga fokuserar på smarta och snygga produkter för hem och friluftsliv. Design, funktionalitet och miljö är vad som styr processen att ta fram nya produkter och gåvor för anställda och kunder på företag. Produkterna kommer alltid fint förpackade. Vinga skapar minnen!


Visa samtliga produkter från Vinga
Artikelnummer 495030
Storlek 42 x 31 x 6 cm
Vikt 1080g
Tryckyta 200 x 120 mm
Material rPET
Ursprungsland CHN
Product Compliance Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter
Spårbarhet GRS
Social Compliance BSCI
GPSR-Information https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact
product@xdconnects.com, info@vinga.com
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.
Nuvarande 473